Aminokyseliny sú skupina 20 organických zlúčenín, ktoré majú spoločné špecifické črty. Sú známe ako „stavebné kamene“ bielkovín u rastlín i zvierat. Zohrávajú hlavnú úlohu tým, že sa podieľajú na mnohých chemických reakciách v našom tele, ktoré pomáhajú udržiavať telesné funkcie v norme. Sú rozdeľované do troch kategórií – Esenciálne (prijímané len z externých zdrojov), Neesenciálne (tvorené každodenne telom) a Podmienené (tvorené telom pri špecifických udalostiach – choroba). Skupina, do ktorej konkrétna aminokyselina patrí závisí od toho, kde ju naše telo získa.

Aminokyseliny pomáhajú pri tvorbe a raste svalov, spojivového tkaniva a kože. Napomáhajú tráveniu, poskytujú energiu pre naše telo. Regulujú náladu pomocou produkcie hormónov. Udržiavajú zdravú našu pokožku, vlasy i nechty.

Výhody pre každého

Každý z nás má z aminokyselín úžitok. Môžu pomôcť športovcom pri ich výkone rôznymi spôsobmi napríklad: zvyšujú toleranciu bolesti počas cvičenia, aby sa mohli čoraz viac prekonávať. Upravujú spôsob akým telo vníma únavu. Skracujú dobu zotavenia po tréningu. Zlepšujú imunitu, podporujú prietok krvi. Zlepšujú rozvoj čistej svalovej hmoty atď. Doplnením aminokyselín môžeme znížiť prirodzenú stratu svalovej hmoty u starnúcich jedincov, najmä ak sa používa v spojení s odporovým tréningom. K nedostatku aminokyselín zvyčajne dochádza vtedy keď je človek podvyživený.

Zabezpečenie dostatku aminokyselín je kľúčové

Existujú 3 hlavné spôsoby, ako zabezpečiť dostatok aminokyselín každý deň. Perorálnym doplnkom, IV infúziou alebo jedlom, ktoré konzumujete. Väčšina ľudí môže dostať svoj denný príjem vyváženou stravou. Športovci, ktorí tlačia svoje maximum potrebujú aminokyselín viac. Či už si vyberiete perorálny doplnok, IV infúziu, zmenu stravovania alebo kombináciu všetkých troch, váš cieľ je rovnaký – zabezpečiť dostatok aminokyselín, aby ste udržali svoje svaly silné a v dobrej kondícii. Poďme sa bližšie pozrieť na tieto tri možnosti.

Doplnky výživy

Pridanie aminokyselín do vašej rutiny formou orálnych doplnkov je pre väčšinu ľudí pohodlnou voľbou, pretože je rovnako jednoduchá ako každodenné užívanie vitamínov alebo miešanie prášku do ranného smoothie. Jednou z veľkých výhod perorálnych doplnkov je, že sú veľmi bezpečné a nehrozí riziko vzniku infekcie, ako je to pri IV infúzii alebo injekcii.
Zatiaľ čo biologická dostupnosť je pri perorálnych doplnkoch veľmi nízka, IV infúzie sa absorbujú do vášho tela stopercentne. Je to preto, že IV infúzie sa podávajú priamo do vašej krvi, obchádzajú tráviaci systém a zabraňujú tak problémom so vstrebávaním. Existuje 9 zmesí, ktoré vyriešia váš konkrétny problém či už ide o starnutie alebo o zdravie vašich vlasov.
Väčšina ľudí môže svoj denný príjem aminokyselín prijímať z potravy. Táto zlúčenina sa ľahko nachádza v živočíšnych aj rastlinných produktoch. Niektoré potraviny môžu obsahovať iba esenciálne aminokyseliny, iné môžu obsahovať všetky. Prírodné zdroje aminokyselín zahŕňajú: mäso, ryby, vajcia, špenát, brokolica, strukoviny, zemiaky …
IV terapia môže poskytnúť kompletnú sadu aminokyselín, ktoré vám pomôžu udržať váš svalový tonus, športový výkon a optimálne dlhodobé zdravie. Výrobok All-Inclusive IV obsahuje skutočne všetko:

· Sterilný soľný roztok
· Vitamín B12
· B-komplexné vitamíny
· Vitamín C
· Horčík
· Glutatión – silný antioxidant
· Aminokyseliny